منتظر کدام انیمیشن های ایرانی باشیم ؟/ "شنگول و منگول" "رستم و سه

دالوند درباره امکان نمایش در تلویزیون به جای اکران در سینما نیز بیان کرد: وضعیت پخش تلویزیونی هم بهتر از اکران روی پرده سینما نیست. درباره فیلم «سربازان کوچک» با شبکه پنج وارد مذاکره شدیم که به عنوان شریک وارد کار شود ولی هیچ چیز مشخص نیست و همچنان در مراحل اولیه مذاکره مانده ایم و اصلا معلوم نیست چراغ سبزی که شبکه پنج برای این مشارکت نشان می دهد به کجا می انجامد.

تهیه‌کننده انیمیشن «سربازان کوچک» با اشاره به موضوع این فیلم سینمایی گفت: داستان فیلم سینمایی «سربازان کوچک» درباره مقابله چند کودک فلسطینی با ارتش رژیم اسرائیل است که به زبان طنز کودکانه بیان شده و در پایان فیلم بچه‌ها می‌توانند ارتش رژیم اسرائیل را شکست دهند.

دالوند در بخش دیگر صحبت‌هایش با اشاره به این مطلب که قرار است فیگورهای انیمیشن «رستم سهراب» روی لوازم التحریر مدارس نقش بسته شود، گفت: با توجه به توصیه های بسیار مبنی بر مبارزه با ترویج شخصیت‌های کارتونی غربی، در نظر داریم لوازمالتحریرهایی با تصاویر شخصیت‌های انیمیشن «رستم و سهراب» و همچنین عروسک های این انیمیشن را همزمان با آغاز ماه مهر و بازگشایی مدارس روانه بازار کنیم. انجام چنین اقدامی یک گام بزرگ در جهت قدر دانستن داشته های ملی ایران زمین است.

وی در پایان گفت: برای چاپ شخصیت‌هایی که در انیمیشن «رستم و سهراب» می‌بینیم روی لوازم التحریر، دست به شبیه‌سازی زده ایم تا با فیگورهای مناسب اثر ارزشمندی با رنگ و بوی ملی ارائه دهیم.

/ 0 نظر / 44 بازدید