بهترین بازیگران و گروه بازیگری فیلم های سال ۲۰۱۳ از نگاه انجمن بازیگران آمریکا

متیو مکاناهی برای بازی در یک فعال مبتلا به ایدز در «Dallas Buyers Club» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شد و جارد لتو دیگر بازیگر این فیلم جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل را به خانه برد.

کیت بلانشت برای بازی در «جازمین غمگین» به نقش زنی که می‌کوشد زندگی خود را از نو بسازد، جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و لوپیتا نیونگ‌اُ برای «12 سال بردگی» بهترین بازیگر زن مکمل شناخته شد.

انجمن بازیگران بیش از 20 درصد (یا حدود 1176 نفر) از اعضای رای‌دهنده آکادمی علوم و هنرهای سینمایی را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل رای این انجمن ملاک مناسبی برای پیش‌بینی نامزدها و برندگان جوایز اسکار در بخش‌های بازیگری است.

در 18 سال گذشته در 9 مورد برنده بهترین گروه بازیگری در نهایت جایزه اسکار بهترین فیلم را هم برده است. پارسال این انجمن جایزه گروه بازیگری را به «آرگو» اعطاء کرد و این فیلم اسکار بهترین فیلم را هم برد. دو سال پیش رای دهنده‌های SAG فیلم «خدمتکار» را انتخاب کردند، در حالی که «هنرمند» برنده اسکار بهترین فیلم شد.

در دوره قبل سه برنده جایزه انجمن بازیگران - دانیل دی-لوییس، جنیفر لارنس و آن هاتاوی - جایزه اسکار را هم دریافت کردند. در بخش بازیگر مرد مکمل، انجمن بازیگران تامی لی جونز را برای بازی در «لینکلن» انتخاب کرد، اما کریستوف والتس برای «جانگو آزاد شده» جایزه اسکار این بخش را از آن خود کرد.

ریتا موره‌نو بازیگر پورتوریکویی در مراسم این دوره جوایز انجمن بازیگران جایزه یک عمر دستاورد انجمن بازیگران آمریکا را دریافت کرد.

/ 0 نظر / 20 بازدید