از پگاه تا باران کوثری/ آشنایی با هنرمندانی که با کمک خانوادیشان وارد سینما شدند

بازی این بازیگر در «آینه های روبرو» مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر دریافت دیپلم افتخار از جشنواره فیلم فجر، موفق به جوایز دیگری از جشنواره‌های داخلی و خارجی شد.

علی تبریزی پسر کمال تبریزی در حرفه عکاسی و فیلمبرداری فعالیت دارد.

او در فیلم‌هایی چون «قفل ساز»، «پاداش سکوت»، «آواز گنجشک‌ها»، «کتاب قانون» و «پرسه در مه» به عنوان عکاس فعالیت داشته و در فیلم «آفریقا» مدیرتصویربرداری بوده است.

«طبقه حساس» کمال تبریزی اولین تجربه سینمایی علی تبریزی به عنوان مدیر فیلمبرداری است.

حامد محمدی فرزند منوچهر محمدی که اخیرا پروانه ساخت «فرشته‌ها با هم می‌آیند» را به عنوان اولین تجربه کارگردانی‌اش دریافت کرده است، پیش از این به عنوان فیلمنامه‌نویس، فیلم‌هایی چون «طلا و مس» و «حوض نقاشی» بوده است.

افشین صادقی هم فرزند اکبر صادقی تهیه کننده و کارگردان سینما است که علاوه بر تهیه و کارگردانی فیلم «مقلد شیطان»، به عنوان تهیه‌کننده «فرود در غربت» را نیز کار کرده است.

مسعود کیمیایی از فیلم «تجارت» پسرش، پولاد را وارد سینما کرده است که فعالیت او تا به امروز ادامه دارد.

این بازیگر علاوه بر فیلم‌های پدرش در آثار دیگری چون «شمعی در باد»، «صحنه‌جرم، ورود ممنوع»، «زندگی با چشمان بسته» و «گشت ارشاد» به ایفای نقش پرداخته است.

پولاد کیمیایی
هم قرار است بزودی اولین فیلم سینمایی‌اش را به عنوان کارگردان مقابل دوربین ببرد.

سام قریبیان که اخیرا فیلم «گناهکاران» را به عنوان فیلمنامه‌نویس در حال اکران داشت، فرزند فرامرز قریبیان است که برای این فیلم از جشنواره فیلم فجر کاندید سیمرغ شد.

«گردباد»، «جدال در تاسوکی»، «شکار خاموش» و «ترانزیت» از جمله فعالیت‌های بازیگری سام در دوران نوجوانی است که پس از بازگشتش از آمریکا در مقابل دوربین فیلم‌های «لاله» و «خط ویژه» رفته است.

سام قریبیان هم قصد دارد، بزودی اولین فیلمش را کلید بزند.

البته خانواده آقای شریفی نیا هم که قبلا زیاد بحث شده و حتما در جریان هستید.

/ 0 نظر / 53 بازدید